BABY BLUE & STRIPED SHIRT

DSC_0223

Wybory prezydenckie zbliżają się wielkimi krokami i z tego względu chciałabym się podzielić z Wami jednym z artykułów, które piszę dla portalu politycznego. Oryginalny artykuł znajdziecie TUTAJ.

Zdecydowałam się na zakup telewizora wraz z pakietem kanałów informacyjnych. Zależało mi i nadal zależy, na obiektywnej ocenie wydarzeń politycznych zarówno w naszym kraju jak i na świecie. Szybko zorientowałam się jednak, że coś tu nie gra. Czemu czołowe stacje przedstawiają informacje  z perspektywy partii rządzącej? To oczywiste, sprzyjają im. Dziennikarze opowiadający się za polityczną frakcją PO otrzymują z rąk prezydenta honorowe odznaczenia. Budowanie dobrego PR Komorowskiego w mediach jest bardzo profesjonalne, prawdopodobnie tak samo jak kształtowanie przez nie poparcia w sondażach.

Z telewizji nie dowiemy się wiele na temat postulatów wyborczych Korwina, Kukiza czy Kowalskiego, zostaną one jedynie wspomniane w karykaturalny, prześmiewczy sposób. Zastanawialiście się kiedyś dlaczego czyny Bronisława Komorowskiego są przedstawiane w mediach w sposób bardzo obiektywny  czyli w taki, w jaki powinno przedstawiać się wszystkie informacje?  Bo o prezydencie i partii rządzącej nie należy mówić źle? Ten stereotyp został obalony już w połowie lat 70 w Ameryce, kiedy to rozstrzygnięcie afery Watergate doprowadziło do dymisji ówczesnego prezydenta Nixona. Nigdy wcześniej nie interesowano się środowiskiem prezydenckim, dopiero po tej aferze ludzie odważyli się głośno wyrażać swoje zdanie, a dziennikarze starać się opisywać prawdę. No właśnie, prawdę. Żyjemy w wolnej, demokratycznej Polsce, gdzie mamy prawo do wyrażania własnej opinii, więc jak to jest, że podczas spotkania z Bronisławem Komorowskim na Uniwersytecie Rzeszowskim pracownicy BOR-u wykonali ruch przypominający zaklejenie ust mężczyźnie, który wykrzykiwał „Oddajcie moje pieniądze”?   BOR tłumaczył później, że byli zmuszeni zatrzymać mężczyznę ponieważ nie miał przy sobie nie tylko akredytacji oraz dokumentów potwierdzających jego tożsamość. Co więcej zapewnili, że do żadnego zakneblowania nie doszło, ale o tym możemy się już dowiedzieć na własną rękę oglądając fragment zamieszczonego w sieci filmu.

 Kolejnym przykładem na naruszanie prawa do swobodnych wypowiedzi na temat prezydenta jest reakcja marszałka Radosława Sikorskiego podczas porannego posiedzenie sejmu 20 marca 2015 roku. Poseł PiSu, Bartosz Kownacki zwrócił się do marszałka z pytaniem, czy prezydent kontaktował się kiedykolwiek z oficerami WSI. Oczywiście zamiast odpowiedzi uzyskał brak dostępu do mikrofonu, który został odłączony. Kownacki, wcześniej jeszcze zdążył poinformować, że przewodniczył pracom zespołu parlamentarnego, który badał powiązania Komorowskiego z WSI. Czy w związku z tym nie przypomina nam się słynne bojkotowania Leppera, który przed śmiercią oświadczył, że jest w posiadaniu ważnych dokumentów obciążających polskich polityków?

Wszyscy, którzy decydują się na świadome słuchanie niezależnych mediów dobrze wiedzą również o przykrych incydentach z udziałem Bronkobusa. Po tym jak został on obrzucony jajami, mieszkańcy Kielc zdecydowali się na ostrzał autokaru używając farbek paintballowych.

Co jeszcze ciekawego wydarzy się w obecnym rządzie? Czy dalej chcemy być pod wpływem władzy człowieka, który zawetował tylko 4 ustawy zgadzając się na wprowadzenie ponad tysiąca, min. podniesienie VATu czy wieku emerytalnego, ustawę antyprzemocową  lub tą, która dotyczyła GMO? Czy chcemy, aby Polską rządził człowiek, który pod osłoną nocy chciał sprzedać lasy państwowe, aby spłacić Żydów? Poprzez rządy PO tracimy cementownie, hurtownie, cukrownie, a ostatnio straciliśmy kopalnie, na które i tak były już nałożone wysokie podatki. Czemu w naszym kraju tak wiele środowisk społecznych decyduje się na strajki? I w końcu dlaczego młodzi ludzie wybierają emigrację? Ponieważ wiedzą, że obecny rząd nie będzie w stanie zapewnić im miejsc pracy, a jeśli już mu się to uda, to i tak zarobią mniej niż w innych krajach przez kolosalne podatki. Nasza gospodarka jest w fatalnym stanie, dlatego nie ulegajmy presji mediów, a bądźmy świadomymi wyborcami. Na szczęście my, młodzi ludzie mamy większy dostęp do obiektywnych materiałów za sprawą internetowego medium w odróżnieniu do starszego pokolenia, przez co nie jesteśmy pod wpływem rządowej propagandy. Dlatego prowadźmy działania informujące nieświadomych, pokazując im niezależne media i innych bezpartyjnych publicystów. Odmieńmy myślenie starszego pokolenia, które w sondach tłumaczy, że będzie głosować na Komorowskiego, bo to fajny facet i tak wypada. Starajmy się zmieniać Polskę na lepsze, ponieważ przyszłość zależy od nas.

Stylizacja:

DSC_0204 DSC_0171DSC_0223 DSC_0228

Kurtka – Sheinside

Spódniczka – Sheiniside 

Koszula – Choies

Szpilki – Baldowski

DSC_0232DSC_0238 DSC_0250 DSC_0264 DSC_0303

14 Comments

 • Anonim pisze:

  Ja w następnych wyborach zagłosuje na Kukiza Może pokłada on zbyt wielkie nadzieje w jednym rozwiązaniu jakim są Jednomandatowe Okręgi Wyborcze ale z całej palety on najbardziej mi pasuje ( modny jest teraz JKM ale temu politykowi pewnych słów nie mogę wybaczyć ) Co do obiektywności dziennikarzy to wątpię by coś takiego jak obiektywizm dziennikarski w sferze polityki w ogóle istniało. Moim zdaniem popieranie jakiejś opcji politycznej i duża nienawiść do drugiej wyklucza coś takiego jak obiektywizm. Co do artykułu to trudno się z wieloma punktami nie zgodzić ale paru rzeczy nie rozumiem lub się z nimi nie zgadzam 1 Incydenty z jajkami czy kulkami paintballowymi. Jaki cel ma ta wzmianka ? potępienie takich zachowań czy pochwalenie ? 2 Dziwię się że stawiasz ustawę antyprzemocową obok tej o podwyższeniu wieku emerytalnego i GMO… no ale masz prawo do swoich przekonań. Podsumowując troszkę przydługi wywód. Moim zdaniem dziennikarz który popiera jakąś opcję polityczną ( co samo w sobie nie jest niczym złym ) obiektywny być nie może. Podświadomie będzie uwypuklał wady przeciwnika i zalety tego kandydata z którym się zgadza. Co nawiasem mówiąc dobrze widoczne jest w twoim artykule 😉 Co prawda nie określiłaś się wprost ale po Komorowskim pojechałaś równiuteńko A dla pozorów obiektywizmu można by było wspomnieć chociażby o karcie dużej rodziny…

  • Rosalieeve pisze:

   Dziennikarz pracując w mediach zawsze powinien kierować się obiektywizmem, tak wynika z kodeksu SDP, nie może on informować opinii publicznej subiektywnie, co robią czołowe stacje. Dzisiaj telewizja kłamie poprzez niepokazywanie niektórych informacji (najczęściej dotyczą one opozycji), w to miejsce zastępując je błahymi sprawami, stąd moja wzmianka o paintballu. (odsyłam do książki “Strażnik wolności”, serwisu Pikio.pl, w wpolityce.pl) Ja napisałam felieton, który zawsze ma na celu ukazać czyjeś subiektywne spojrzenie.

   • Anonim pisze:

    Moim zdaniem rzucanie jajkami w bądź co bądź demokratycznie wybraną głowę państwa nie jest błahym incydentem Według mnie kto by na tym urzędzie nie zasiadał to należy mu się minimum szacunku 😉 Nie mówiąc już o zachowaniu kultury osobistej. Jak się z kimś nie zgadzam to nie lecę do lodówki po mendel jajek… Wybacz nie zauważyłem różnicy 😉 P.S czekam na zdjęcia z sesji 😉

 • Anonim pisze:

  usp przepraszam nie wiem dlaczego ale wyświetlił mi się dopiero po chwili

 • Piękne połączenie! Błękit z bieli wygląda niesamowicie.. :)

  Ściskam mocno,
  http://www.NIECH-PANI-PATRZY.blogspot.com
  __________________________________
  + a u mnie: I HAVE BEEN TO PARADISE – nowa stylizacja, zapraszam!

 • ADSTRANGER pisze:

  śliczna spódniczka i kurteczka :)

 • Ktoś pisze:

  Fryzura a’la Ogórek ? (wywinięte na boki loki przy czole)

  • Rosalieeve pisze:

   Czeszę się tak odkąd nauczyłam się wywijac włosy prostownica, od zawsze była to moja ulubiona fryzura, co widać po sesjach zdjęciowych, gdzie robiły mi ją fryzjerki. W końcu nauczyłam się sama ja robić, dobrze się w niej czuję, ale masz rację, ogórek tez taką nosi :)

 • monella pisze:

  ten zestaw jest idealny ♥

 • Evvv pisze:

  Bardzo dobrze napisane. Trzeba wychodzić poza to, co serwują nam w TVNie a szybko zauważymy, jak bardzo nami manipulują. a co do “anonima” wypowiadającego się na temat głowy państwa, że: “kto by na tym urzędzie nie zasiadał to należy mu się minimum szacunku ” to nie zgodzę się z Tobą. Ktoś kto świadomie przyczynia się do niszczenia naszej ojczyzny, robi to z uśmiechem na twarzy i wmawia obywatelom, że to wszystko jest dobre nie zasługuje nawet na MINIMUM szacunku.
  Pozdrawiam

 • Hania pisze:

  Noo zaomponowałaś mi, wygląda na to, że mamy podobne poglądy polityczne:) mile mnie zaskoczyłaś, masz wiedzę dziecwzyno :)

 • Hania pisze:

  Edit: jednak nie, zdecydowanie nie jestem za Korwinem, który swoim życiem reprezentuje niestety niziny moralne. Zdecydowanie wolę patriotyzm, wiarę, moralność, normalność, dobro, prawo i sprawiedliwość 😉

 • Angelika pisze:

  jesteś prześliczna i mądra chodzący ideał! :)

 • www.odreki.pl pisze:

  Post godny uwagi. Pozdrawiam i życzę powodzenia w dalszym pisaniu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>