Usługi podologiczne i terapia domowa
Jak skutecznie usunąć odciski? Usługi podologiczne i terapia domowa: odciski mogą przytrafić się każdemu: od źle dobranego obuwia, nadmiernej potliwości czy długotrwałego chodzenia. Podologia wie jak walczyć z nieproszonymi gośćmi w postaci odcisków i nagniotków. Poświęć chwilę dla swojego zdrowia i rozejrzyj się za dobrym specjalistą, który położy kres Twoim dolegliwościom.
Samodzielne usuwanie odcisków palców – czy to dobry pomysł?
Osoby próbujące samodzielnie usunąć odciski często popełniają błędy, które mogą pogorszyć stan ich stóp. Częstym błędem jest stosowanie silnych maści i plastrów do usuwania odcisków, niewłaściwe stosowanie może prowadzić do urazów i pogorszenia stanu stopy. Innym grzechem jest samodzielna próba wycinania zmian chorobowych, co ma fatalne konsekwencje: mogą powodować rozległe rany i infekcje. Sam wyjazd się nie opłaca bez odpowiednich warunków i sprzętu.
Pedicure
Skóra stóp ma niewiele gruczołów łojowych. Na skórkach stóp tworzą się żółte modzele, powodujące ból. Komórki rogówki są „wciskane” w głębsze warstwy, a nagniotek uciska nerw. W niektórych przypadkach może nawet utrudniać chodzenie i zagrażać zdrowiu.
Lepiej jest zapobiegać niż leczyć
Nie chcesz uszkodzić uformowanego nagniotka? Dbanie o higienę i przyjmowanie nawyków może zminimalizować ryzyko jej powstawania:
- Sprawdź stan swoich stóp pod kątem wszelkich, nawet najmniejszych odcisków i zmian. Niewprawne oko może przegapić tworzenie się brodawek, które należy natychmiast usunąć, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się wirusa
- Noś wygodne, dopasowane buty ze skóry lub oddychającego materiału iw miarę możliwości używaj wkładek ortopedycznych
- Jeśli stopy się pocą, napraw problem: unikniesz powstawania odcisków i jednocześnie zapobiegniesz zmianom grzybiczym
- Nie podejmuj żadnego leczenia bez konsultacji z podiatrą, zwłaszcza jeśli masz cukrzycę (zaburzenia czucia często występujące w stopach cukrzycowych, które mogą prowadzić nawet do owrzodzeń).
Usuwanie odcisków w gabinecie podologicznym
Odciski na stopach najlepiej usuwać profesjonalny specjalista. Im szybciej się ich pozbędziesz, tym lepiej dla zdrowia Twoich stóp. Należy usunąć miękkie odciski, które są szczególnie częste na delikatnej skórze kobiet z powodu noszenia niewygodnych butów oraz twarde odciski, które pojawiają się na palcach i powierzchni podbicia.
Podiatra może nawet usunąć kalus za pierwszym razem. Podczas zabiegu wykorzystywane są preparaty złuszczające, dłuto oraz skalpel. Niektórzy specjaliści używają również laserów do leczenia zmian chorobowych z długoterminową precyzją.