Wszywki alkoholowe - jak przebiega zabieg

Wszywki alkoholowe – jak przebiega zabieg

Wszywki alkoholowe – jak przebiega zabieg: Esperal (disulfiram) należy do związków organicznych, które stosowane są w tzw. kuracjach w prywatnych ośrodkach leczenia alkoholizmu. Założenie specjalnej tabletki ma trwalszy, wyraźniejszy wpływ na alkoholizm niż konwencjonalne metody medyczne.

Lek nie jest inaktywowany w żołądku i jelitach, wchodzi do krwi w czystej postaci. Pytania o to, jak wyglądają wszywki alkoholowe i procedury, są powszechne wśród osób uzależnionych od alkoholu szukających pomocy w rzuceniu alkoholu.

Jak wygląda procedura w ośrodku leczenia uzależnień od alkoholu?

Bogate doświadczenie firmy Esperal https://odoklinika.pl/esperal-poznan-wszywki/ z alkoholikami oraz profesjonalne wszywanie charakteryzują pracę lekarzy w Ośrodku Leczenia Uzależnień od Alkoholu https://awesmedical.pl/. Są lekarze, psychoterapeuci i psychiatrzy, którzy stosują zaawansowane metody leczenia różnych stadiów uzależnienia od alkoholu. Lekarze w ośrodkach odwykowych polecają wszywki alkoholowe dla skuteczniejszej detoksykacji.

Wszywki alkoholowe - jak przebiega zabieg
Wszywki alkoholowe – jak przebiega zabieg

Każdy, kto jest zmęczony walką z nietrzeźwością i nie chce żyć z alkoholikiem, nie powinien zwlekać z podjęciem decyzji i przekonaniem bliskiej osoby do leczenia alkoholowego. Przed operacją krew musi być wolna od alkoholu i jego metabolitów. Wymaga to co najmniej trzech dni abstynencji. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym i jest całkowicie bezbolesny. Nie dłużej niż 15 minut. Nowoczesne metody szycia Esperalu wykonywane są w sterylnych warunkach i są bezpieczne dla zdrowia. Lekarze wprowadzają specjalną tabletkę do ciała przez małe nacięcie i zakotwiczają ją w tkance podskórnej łopatki lub pośladka. Po operacji miał założone szwy. Przez 1-2 dni po założeniu szwów należy unikać forsownych ćwiczeń.

Stosowanie wszywek alkoholowych w leczeniu alkoholizmu uważa się za skuteczne. Zawiera substancję disulfiram, która blokuje działanie enzymu rozkładającego aldehyd octowy. Jest przetwarzany z etanolu bez udziału enzymów i ma toksyczny wpływ na organizm ludzki. Główny składnik aktywny może powodować wymioty i nudności po spożyciu z alkoholem.

Dlaczego leczenie alkoholizmu jest tak ważne dla polskich rodzin?

Picie alkoholu nie tylko psuje nastrój, ale może również powodować utratę pamięci. Badania naukowe pokazują, że ponad 60% przypadków demencji występuje u osób regularnie pijących alkohol. W zależności od okoliczności może wystąpić tendencja do upijania się. Tradycje, wychowanie, wartości rodzinne – wszystko to może wpływać na sposób spędzania wolnego czasu i radzenie sobie z pojawiającymi się trudnościami. Jeśli dziecko ma przed oczami wyraźny przykład dziecięcego alkoholizmu, prawdopodobieństwo przyszłego uzależnienia wzrasta kilkakrotnie. Młodsze pokolenie uważa, że ​​piwo lub wino to tak naprawdę jedyne wyjście, jeśli rodzice nie mogą rozwiązać swoich problemów w inny sposób.

Jakie są skutki przepicia wszywek alkoholowych?

Szwy Esperal wykonywane podczas hospitalizacji alkoholików mają na celu powstrzymanie alkoholików od spożywania napojów alkoholowych. Jednak poważne objawy mogą wystąpić, jeśli pijesz wszywki alkoholowe:

  • Nudności, wymioty, ciężkie epizody kaca
  • Silny ból głowy i podwyższone ciśnienie krwi
  • Tachykardia lub bradykardia, niewydolność serca
  • Powikłania pracy narządów wewnętrznych
  • Ciemność, może drgać
  • Trwały odruchowy rozwój niechęci do alkoholu.

Substancje czynne wnikają do organizmu w sposób ciągły i mają wyraźne działanie antyalkoholowe. Stopniowe uwalnianie leku utrzymuje stały efekt terapeutyczny i zasadniczo zmienia reakcję osoby uzależnionej na spożycie alkoholu. Wszywki alkoholowe uważane są za skuteczniejszy sposób walki z zatruciem alkoholowym w zamkniętych ośrodkach leczenia uzależnień od alkoholu. Jest to stresująca emocjonalnie psychoterapia uzależnienia od alkoholu, polegająca na uniemożliwieniu spożywania alkoholu ze względu na potencjalnie śmiertelne skutki dla organizmu.

Dlaczego Zamknięte Ośrodki Leczenia Uzależnień od Alkoholu korzystają z Esperalu?

W leczeniu alkoholizmu zwykle stosuje się lek Esperal https://www.podrozeoleola.pl/gdzie-mozna-wszyc-esperal/, który jest bezpieczny dla organizmu bez alkoholu we krwi. Jak wspomniano wcześniej, Esperal blokuje produkcję enzymu odpowiedzialnego za usuwanie z organizmu wysoce toksycznych metabolitów etanolu. Dlatego nawet niewielkie ilości alkoholu mogą spowodować poważne zatrucie. Lekarze uważają, że wszywki są skuteczną formą terapii alkoholowej, a lek stopniowo wchłania się do organizmu, dlatego wszywki przynoszą długotrwałą ulgę. Wszywki są dobre przez 8 miesięcy do roku, zgodnie z Centrum Leczenia Uzależnień od Alkoholu.

Esperal jest wszywany w warstwę podłopatkową lub w tkankę tłuszczową pośladków, a z czasem przekształca się w tabletkę z ładunkiem chemicznym. Stamtąd lek przedostaje się do osocza krwi, zatrzymując reakcję, w której alkohol rozkłada się na wodę i dwutlenek węgla. W wyniku blokady alkohol zamienia się w silnie toksyczną substancję, która zatruwa organizm 100 razy bardziej niż alkohol. Dlatego ludzie, którzy piją alkohol i szyją, będą mieli silną reakcję toksyczną, a jej destrukcyjne działanie rozprzestrzeni się prawie na wszystkie narządy wewnętrzne.