Filtry powietrza przemysłowe

Filtry powietrza przemysłowe

Filtry powietrza przemysłowe z www.filtry-przemyslowe24.pl/filtry-przemyslowe-powietrza/ – kasetowe: organizacja systemów wentylacyjnych bez filtrów jest w zasadzie nierealna, dotyczy to głównie systemów nawiewnych, ale czasami jest wymagana również dla systemów wywiewnych, jeśli niezbędne jest oczyszczenie powietrza wywiewanego. Asortyment różnych filtrów powietrza jest dziś bardzo szeroki i zróżnicowany, mający zastosowanie w szerokiej gamie systemów o wymaganych technicznych parametrach czyszczenia.

Konstrukcja, rozmiar i materiał filtracyjny w kasetowych przemysłowych filtrach powietrza do wentylacji mogą się różnić w zależności od zastosowania i wymagań. Specjalna technologia karbowania tkaniny filtracyjnej umożliwiła zwiększenie powierzchni pyłochłonnej materiału. Zwiększa to żywotność filtra. Ponadto plisowanie materiału w filtrze kasetowym poprawia właściwości aerodynamiczne produktu, co prowadzi do obniżenia kosztów energii.

Filtry powietrza przemysłowe – kasetowe

Filtry kasetowe do wentylacji to wymienne jednostki, które służą do oczyszczania przestrzeni powietrznej. Kaseta filtracyjna wyłapuje duże nagromadzenia kurzu, jednocześnie blokując drogę różnym zanieczyszczeniom do elementów wymiany ciepła urządzeń klimatyzacyjnych. W sekcji filtracyjnej może znajdować się kilka kaset. Ich liczba zależy od tego, ile powietrza należy oczyścić. Jedna sekcja może generować poważne straty ciśnienia. Aby temu zapobiec, konieczne jest zwiększenie przepustowości poprzez zwiększenie liczby kaset.

Filtry kasetowe stosuje się do:

  • Urządzeń klimatyzacyjnych przemysłowych.
  • Urządzeń wentylacyjnych różnych kategorii.
  • Wstępnego oczyszczania mas powietrza w celu późniejszego ich przygotowania przez filtry do dokładnego oczyszczenia.

Filtry przemysłowe kasetowe wykorzystywane są w instalacjach wentylacyjnych, klimatyzacyjnych i urządzeniach filtrowentylacyjnych. Ich cechą charakterystyczną jest doskonała wydajność przy niewielkich spadkach ciśnienia. Gdzie można zainstalować takie filtry? W zakładach przemysłowych: spożywczych, farmaceutycznych, maszynowych, samochodowych, lakierniach itd. Modele tych filtrów dostępne są w wielu rozmiarach i klasach filtracji np.: ePM2.5 85%, 95%, ePM10 60%, 70%, 80%, Coarse 25%, 40%, 50%, 85%. Ich budowa jest prosta, składa się na nią ramka obszyta materiałem z włókna poliestrowego który ułożony jest faliście lub płasko.   

Projekt kasetowych filtrów powietrza – przemysłowych

Rama filtra kasetowego wykonana jest z metalowego profilu, narożniki tej ramy są mocowane, połączenie odbywa się za pomocą nitów. Filtry kasetowe https://www.facebook.com/filtryprzemyslowepowietrza są częściami całkowicie wymiennymi, nie podlegają regeneracji. Takie rodzaje filtrów przeznaczone do kanałów służą do oczyszczania powietrza nawiewanego z cząstek stałych w urządzeniach klimatyzacyjnych i wentylacyjnych. Mogą chronić wymienniki ciepła i wentylatory oraz inne urządzenia chłodzące przed różnymi zanieczyszczeniami.

Zalety filtrów kasetowych:

  • Duża powierzchnia warstwy filtrującej.
  • Doskonałe właściwości aerodynamiczne.
  • Wydłużony okres eksploatacji w porównaniu z odpowiednikami.
  • Oszczędne zużycie energii elektrycznej.
  • Ergonomiczny styl.
  • Łatwość obsługi.

Filtry powietrza przemysłowe kasetowe wykonane są wyłącznie ze sprawdzonych, przyjaznych dla środowiska materiałów. Spełniają wymagania bezpieczeństwa pożarowego oraz norm sanitarno-epidemiologicznych, posiadają atesty, są wydajne, niezawodne i całkowicie bezpieczne dla zdrowia człowieka i środowiska. Podlegają 100% recyklingowi, dlatego cieszą się tak dużym zainteresowaniem wśród przedsiębiorców. 

Filtry kasetowe dla przemysłu

Filtry powietrza kasetowe należą do najczęstszych wyborów oczyszczania przedsiębiorstw przemysłowych i produkcyjnych. Instalując w firmie odpowiednio dobrane filtry zapewniane są prawidłowe warunki dla sprawnego działania maszyn. Korzyści są szybko zauważalne, ponieważ obserwowana jest mniejsza awaryjność parku maszynowego. Filtry kasetowe odgrywają dużą rolę również dla zdrowia pracowników, ponieważ usuwają z pomieszczenia opiłki, pył i kurz. Ważne! Do skutecznego filtrowania powietrza najodpowiedniejsze są filtry systemu HVAC, zapewniają one prawidłową przepustowość i zatrzymanie zanieczyszczeń. Ważne! Modele kasetowe wykorzystywane są do przeciętnych i dużych wymagań czystości IAQ.

Filtry powietrza przemysłowe
Filtry powietrza przemysłowe

Na filtry przemysłowe z www.filtry-przemyslowe24.pl składa się wysokiej jakości włóknina filtracyjna która odpowiada za skuteczne zabezpieczenie przed czynnikami szkodliwymi ze środowiska. Rama filtra produkowana jest ze stali ocynkowanej lub tworzywa sztucznego, cechują ją wyjątkowa szczelność i odpornością na warunki w jakich jest zamontowana. W środowisku wilgotnym nie pojawiają się na niej ślady korozji, natomiast wystawiona na wysokie temperatury nie poddaje się deformacji.  

Zauważając potrzebę zastosowania filtrów powietrza w swoim przedsiębiorstwie warto zwrócić się do producenta takich produktów, ponieważ to specjaliści znający potrzeby każdej branży, dlatego doradzą optymalne rozwiązanie. Do każdej instalacji filtry przemysłowe kasetowe dopasowywane są indywidualnie, dlatego działają niezawodnie i posiadają długą żywotność. Przynoszą firmie spore oszczędności.